Najczęściej w tym przypadku zaznacza się, że lepiej najpierw jest napisać prace licencjackie. Dopiero później zaś przystąpić do formatowania tekstu. Dzięki temu pisanie przebiega znacznie szybciej, natomiast zamiany można wprowadzić jednym ciągiem do wybranego fragmentu bądź też całości tekstu. W ten sposób można zaoszczędzić całkiem sporo czasu i przede wszystkim zachować jednolitość.
Tak więc, prace licencjackie - jak praktycznie wszystkie prace tego rodzaju - zawierają podział na rozdziały i podrozdziały. W ten sposób łatwiej zorientować się, co i gdzie się znajduje. Oczywiście jeśli wszystko zostanie prawidłowo wykonane.
Stopki i nagłówki stosuje się w celu zróżnicowania formatowania układu dokumentu między stronami bądź w obrębie jednej strony. Najczęściej to się realizuje za pośrednictwem polecenia Znak podziału z menu Wstawianie. Tutaj znajduje się większość opcji, które łatwo można wprowadzić wraz z zapotrzebowaniem do zastosowania ich dla stron o różnym układzie, jakie powinny mieć prace licencjackie.
Warto przy tym przypomnieć, że pomocne może okazać włączenie znaczników formatowania. W tym celu służy odpowiedni przycisk, który znajduje się na pasku Narzędzi głównych. Przyzwyczajenie się do stosowania tego narzędzia przynosi wiele przydatnych ułatwień (np. tak można uniknąć zbyt wielu niepotrzebnych spacji). I właśnie dlatego między innymi go się używa.
Przy tym równocześnie usunięcie jednego znacznika podziału sekcji ma możliwość doprowadzenia do całkowitego rozsypania się tekstu. Z tego właśnie powodu należy zachować kontrolę nad tym, co się robi. Po prostu najlepiej jest stosować się do określonych wytycznych w tej kwestii. Natomiast w razie powstania problemu, zawsze można cofnąć niekorzystną zmianę.